hsbCAD – tai programinė įranga skirta medinių, karkasinių, skydinių ir rąstinių namų projektavimui, kuria nesudėtingai projektuojami ir sukuriami konstrukciniai elementai, automatiškai pateikiami darbo brėžiniai ir žiniaraščiai. Programa veikia AutoCAD® ir AutoCAD® Architecture platformose.

hsbCAD siūlo vieningą sprendimą visoms medinių namų statybos šakoms: medienos apdirbimui, karkasiniams namams, paneliniams ir moduliniams namams, lakštinio plieno panelėms, rąstiniams namams, stogų ir perdangų karkasams.

hsbCAD užtikrina 100% tikslius duomenis namų statytojams ir medieną apdirbančioms įmonėms (namo projektas, gegnių brėžiniai, dinamiškai keičiami žiniaraščiai ir bylos CNC staklėms).

hsbCAD leidžia padidinti našumą tiek automatizuotoms, tiek neautomatizuotoms medieną apdirbančioms įmonėms.

Programa sudaryta iš atskirų modulių. Kiekvienas hsbCAD modulis skirtas individualiems atskirų procesų poreikiams tenkinti: projektavimo, gamybos, statybos ir pardavimo. Kiekvieną modulį galima pritaikyti individualiems kliento poreikiams.

hsbCAD modulių apžvalga:

hsbTIMBER – leidžia atlikti medinių konstrukcijų 3D projektus: mediniai karkasai, medinės stogų konstrukcijos, balkonai, laiptai, smulkios architektūrinės formos, tiltai, mediniai pastatai.

hsbTIMBER - tai atviras, lengvas naudoti automatizuoto projektavimo  sprendimas, skirtas spręsti šiuolaikinės statybos keliamus uždavinius. hsbTIMBER veikia AutoCAD Architecture pagrindu ir suteikia plačias galimybes - nuo medinių stogų karkasų, erdvinių fermų ir klasikinių stogų kūrimo iki balkonų, laiptų ir vaikų žaidimų aikštelių projektavimo ir gamybos. Pradinio lygio modulis hsbTIMBER siūlo pilną funkcijų spektrą, būdingą šiuolaikinei projektavimo programinei įrangai, ir dar daug papildomų funkcijų.  

hsbPANEL - surenkamų karkasinių-skydinių namų plokščių projektavimas.

hsbPANEL leidžia gamintojams ir architektams kurti ir projektuoti konstrukcines termoizoliacines plokštes bei plokštes iš medžio masyvo. Ši sistema supaprastina trimačio statybinio modelio formavimą iš AutoCAD Architecture į hsbCAD. Tai reiškia, kad architektūrinius projektus, neprarandant duomenų, galima perkelti į gamybos stadiją. Šis unikalus modulis leidžia vartotojams apibrėžti sienų, lubų ir stogų gamybos technologiją.  

hsbELEMENT - grindų, lubų, pertvarų, stogų surenkamų elementų gamyba gamyklos sąlygomis.

hsbELEMENT palengvina stogų ir grindų kasetinių modulių planavimą, projektavimą ir pristatymą. Analogiškai kaip ir su hsbWALL, vartotojo nustatytų dinaminių duomenų apie kasetės ribas pagrindu skaičiuojami trimačiai duomenys, naudojami gamyboje. Gamybinės kasečių schemos, kuriose yra visa gamybai būtina informacija, atvaizduojamos realaus laiko režime ir yra pagrįstos trimačiu modeliu.

hsbLAM / hsbPBA- įrankis lenktų medinių elementų projektavimui, klijuotų ir laminuotų medinių konstrukcijų gamybai, valdymo programų paruošimui CNC staklėms.

hsbMS – gamybos valdymo sistema, turinti gamybos planavimo ir skaičiavimo įrankius Oracle bazėje.

hsbCAM – sąsaja CNC staklėms (Hundegger, Essetre, Randek, Weinmann ir kt.).

hsbTSL – makro kalba, kuri leidžia vartotojui kurti specifinius parametrinius modelius (metalo dalies, medinių elementų jungčių mazgus ir kt.)

Kiekviena rinka ir kiekviena kompanija turi savo ypatumus. Jos susiduria su nevienodomis problemomis, įvairiais produktais ir labai skirtingomis verslo strategijomis.  hsbTSL makro kalba – tai efektyvus ir labai našus instrumentas, leidžiantis įgyvendinti individualius vartotojų reikalavimus programose AutoCAD Architecture ir hsbCAD. hsbTSL kalba padeda greitai surasti AutoCAD duomenų bazėje vartotojiškus objektus.

hsbPP – CAM modeliavimo procesorius be tokioms CNC staklėms,priima kompiuterinės skaitmeninės programinės mašinos operacijas ir judesius iki fizinių staklių judesių ir generuoja tinkamą kodavimą staklėms.

hsbPC - (Production Controller) – užbaigtas kontrolierius surenkamų konstrukcijų rinkai, leidžiantis gamybos procesų optimizavimą aplinkoje, kurioje yra labai aukštas surenkamų sienų, lubų, perdengimų, stogo elementų gamybos lygis

9 priežasčių įsigyti hsbCAD:

hsbCAD - užtikrina profesionalų sprendimą vienalypėje darbo aplinkoje.

hsbCAD  pateikia modulius bet kokio tipo medinėms/plieninėms konstrukcijoms, sienoms, stogams, luboms, statybinėms izoliacininėms panelėms bei rąstinėms konstrukcijoms ir  duomenų staklių programoms CNC. Visi moduliai apjungti vienoje naudojimo sąsajoje: AutoCAD ir AutoCAD Architecture. Bet kuriame projekto kūrimo etape dirbate tame pačiame 3D modulyje. Nėra būtinybės keisti  2D iš 3D, iš vieno modulio į kitą.

hsbCAD sukurtas AutoCAD pagrindu, kad būtų prieinama daugumai pasaulio vartotojų, nes AutoCAD vartotojų užregistruota apie 8 milijonus. Jus gaunate pirmenybę visuotinai pripažinto CAD-standartui.

hsbTSL makro komandų adaptacija vartotojui.

hsbCAD – lengva išmokti naudojant online-plaikymo sistemas, praktines funcijas ir pagalbą.

Panaudojant programas Access, Excel ar Oracle visi konstrukcijų elementai, sukurti hsbCAD modelyje, įtraukiami į medžiagų ir dirbinių žiniaraščius.

hsbCAD – visada tobulėja. hsbCAD – suteikia priemones, sukurtas tiek hsbCAD komandos, tiek vartotojų, reikalingas vartotojui adaptuotis ir atlikti užduotį.

Duomenys CNC staklėms turi ryšį su įvairiais įrenginiais (pjūklai, daugiafunkciniai kranai ir t.t.)

hsbCAD generuoja CNC failus staklėms CNC tiesiogiai iš 3D modelio. Visi instrumentai (gręžtuvas, pjūklas, oblius ir kt.) lanksčiai suderinami, jų parametrai gali būti pakeisti ineraktyviai. Tai užtikrina programų CNC staklėms efektyvumą ir leidžia išvengti klaidų planuojant gamybą. Visos CNC bylos sugeneruojamos per kelias sekundes.

hsbWALL – maksimalus produktyvumas

hsbCAD

  1. Darbo pradžia.
  2. Pirmo aukšto perdangų ir grindų konstrukcijos sudarymas.
  3. Pirmo aukšto sienų braižymas.
  4. Antro aukšto perdangų ir grindų konstrukcijos sudarymas.
  5. Antro aukšto sienų braižymas.
  6. Sienų sluoksniai.
  7. Stogo kontūro sudarymas.
  8. Sienų redagavimas.
  9. Stogo konstrukcijos sudarymas.
  10. Durų ir langų angų pridėjimas.
  11. Sienos karkasinės konstrukcijos sudarymas.
  12. Karkaso brėžinių sudarymas.
  13. Medinių konstrukcijų detalių brėžinių generavimas.
  14. Specifikacijų formavimas.

hsbWALL – tai šiuolaikiškas ir efektyvus CAD /CAM sprendimas, skirtas statybinių konstrukcijų gamybai gamyklos sąlygomis.

Ši sistema supaprastina trimačio statybinio modelio formavimą iš AutoCAD Architecture į hsbCAD. Tai reiškia, kad architektūrinius projektus, neprarandant duomenų, galima perkelti į gamybos stadiją.

Sienos, skirtos gamybiniam procesui, yra kuriamos išsamių vartotojiškų katalogų pagrindu, kurie apibrėžia sienų struktūrą, kampinius sujungimus, angas ir kt.

Darbui su moduliu hsbWALL yra būtinas modulis hsbTIMBER!

hsbTIMBER – visapusiškas sprendimas atvirų statybinių konstrukcijų sudarymui

hsbTIMBER - tai atviras, lengvas naudoti automatizuoto projektavimo  sprendimas, skirtas spręsti šiuolaikinės statybos keliamus uždavinius.

hsbTIMBER veikia AutoCAD Architecture pagrindu ir suteikia plačias galimybes - nuo medinių stogų karkasų, erdvinių fermų ir klasikinių stogų kūrimo iki balkonų, laiptų ir vaikų žaidimų aikštelių projektavimo ir gamybos.

Pradinio lygio modulis hsbTIMBER siūlo pilną funkcijų spektrą, būdingą šiuolaikinei projektavimo programinei įrangai, ir dar daug papildomų funkcijų.  

hsbLOG – rąstinių namų projektavimas ir gamyba

hsbLOG – tai kompleksinis trimatis sprendimas, apimantis platų specifinių funkcijų rinkinį, orientuotą į rąstinių konstrukcijų sudarymą.

hsbCAD

  1. Darbo pradžia. Toponuotraukos panaudojimas.
  2. Sienų braižymas.
  3. Stogo kontūro sudarymas.
  4. Durų ir langų angų pridėjimas.
  5. Konstrukcijų iš profiliuoto tašo sudarymas.
  6. Tašo ilgio apribojimo nustatymas.
  7. Stogo nešančiosios konstrukcijos sudarymas.
  8. Stogo konstrukcijos redagavimas.
  9. Medinių detalių sujungimai.
  10. Rygelių įrengimas.
  11. Stogo grebėstų sudarymas.
  12. Stogo vidaus apdailos elementų pridėjimas.
  13. Termoizoliacijos įrengimas tarp gegnių.
  14. Vandeniui atsparios faneros sluoksnio įrengimas virš stogo grebėstų.
  15. Perdangų ir grindų konstrukcijos sudarymas.
  16. Medinių konstrukcijų detalių brėžinių generavimas.
  17. Konstrukcinės dokumentacijos sudarymas.
  18. Specifikacijų formavimas.
  19. Darbo pabaiga.

Modulyje įdiegtos patogios naudoti funkcijos, apibrėžiančios kampinius ir T-formos sujungimus, langų profilius ir išpjaunamų angų padėtį, kryžminius ryšius ir numeraciją. Rąstų konfigūraciją galima lengvai nustatyti AutoCAD dvimačių laužtų linijų pagalba.

Darbui su moduliu hsbLOG yra būtinas modulis hsbTIMBER!

hsbTIMBER – visapusiškas sprendimas atvirų statybinių konstrukcijų sudarymui

hsbTIMBER - tai atviras, lengvas naudoti automatizuoto projektavimo  sprendimas, skirtas spręsti šiuolaikinės statybos keliamus uždavinius.

hsbTIMBER veikia AutoCAD Architecture pagrindu ir suteikia plačias galimybes - nuo medinių stogų karkasų, erdvinių fermų ir klasikinių stogų kūrimo iki balkonų, laiptų ir vaikų žaidimų aikštelių projektavimo ir gamybos.

Pradinio lygio modulis hsbTIMBER siūlo pilną funkcijų spektrą, būdingą šiuolaikinei projektavimo programinei įrangai, ir dar daug papildomų funkcijų.  

hsbCAD LT – hsbCAD sutrumpintas modulių rinkinys ( brėžiniai, žiniaraščiai, įrankiai). Skirtas architektams, inžinieriams ir paprastiems AutoCAD ir AutoCAD Architecture vartotojams (ne gamyklos projektuotojams).

hsbCAD LT siūlo vieningą sprendimą visoms medinių namų statybos šakoms: medienos apdirbimui, karkasiniams namams, paneliniams ir moduliniams namams, lakštinio plieno panelėms, rąstiniams namams, stogų ir perdangų karkasams.

hsbCAD LT leidžia padidinti našumą tiek automatizuotoms, tiek neautomatizuotoms medieną apdirbančioms įmonėms.

Visi KOGRA-Kompiuterinė Grafika klientai, pirkdami hsbCAD programinę įrangą nemokamai gauna paslaugų paketą "Greitas Startas", į kurį įeina metodinė mokymo medžiaga lietuvių kalba, skirta savarankiškam mokymuisi mūsų Virtualiame Mokymo Centre.

hsbCAD programų paketo vartotojai gauna "Greitą Startą" šioms programoms:

 • Darbas su hsbPlanes "Greitas Startas"
 • Darbas su hsbTimber "Greitas Startas"
 • Darbas su hsbWall "Greitas Startas"
 • Darbas su hsbLog "Greitas Startas"
 • Mūsų lozungas klientui - „Nusipirk ir iš karto pradėk dirbti!“

Mokymo procese ypatingas dėmesys skiriamas darbo su programa praktiniams įgūdžiams įsigyti.

Pavyzdžių pavidalu kuriami pakankamai sudėtingi kompleksiniai projektai, į kuriuos įtraukiami dažniausiai pasitaikančių užduočių sprendimai.

Mokymo kurso tikslas - praktinis pagrindinių programinės įrangos galimybių įsisavinimas.

 Pagrindinės mokymo temos:

Darbas su hsbPlanes (stogai):

 • - stogo plokštumos sudarymas, naudojant pastato planą (kontūrą);
 • - stogo plokštumos generavimas;
 • - stogų redagavimas;
 • - stogų apjungimas;
 • - trimačių objektų konvertavimas į stogų plokštumas;
 • - stogų konvertavimas iš/į AutoCAD Architecture ;
 • - vertikalios polilinijos projekcijos pridėjimas/pašalinimas į/iš stogo plokštumos;
 • - stogo profilio priskyrimas esamoms plokštumoms;
 • - kampo priskyrimas stogo plokštumai;
 • - kraiginės sijos sudarymas;
 • - įvairių mansardų kūrimas;
 • - trapecijos formos mansardinių stogų sudarymas;
 • - sienų pratęsimas iki stogo plokštumų…

Darbas su hsbTimber (stogo konstrukcijos):

 • - vizualus dažniausiai naudojamų stogo elementų parinkimas;
 • - automatiškas iš anksto sukurtų stogo elementų išdėstymas;
 • - įvairių sijų ir karkasų sudarymas (iš paprastų linijų);
 • - gegnių sudarymas;
 • - valminių gegnių sudarymas;
 • - stogo lentų sudarymas;
 • - mansardos plokščių sudarymas;
 • - angų formavimas;
 • - stogo konstrukcijjos modifikavimas;
 • - konvertavimas iš/į 3D solidus...

Darbas su hsbWall (karkasinės sienos):

 • - naujos sienos braižymas ir generavimas;
 • - sienų redagavimas;
 • - langų ir durų įterpimas;
 • - lango detalių sudarymas;
 • - kampinių detalių sudarymas;
 • - medžiagos pasirinkimas;
 • - spalvos pasirinkimas;
 • - apdailos pasirinkimas...

Darbas su hsbLog (rąstinės sienos):

 • - rąstinių sienų sudarymas;
 • - planų su nustatytomis sienomis braižymas;
 • - angų (langų, durų) sudarymas;
 • - sudarytų sienų redagavimas;
 • - hsbCAD duomenų priskyrimas AutoCAD Architecture sienoms...

Darbas su Hsb LAYOUT:

 • - automatinis išmatavimų sudarymas;
 • - automatinis medžiagų specifikacijų sudarymas;
 • - hsbLAYOUT modifikavimas...

Darbas su hsbEdit:

 • - sijos pjūvis nustatytoje vietoje;
 • - sijos prailginimas ar sutrumpinimas iki nurodytos vietos;
 • - sijos prailginimas ar sutrumpinimas iki nurodytos sijos (dimaminis sujungimas);
 • - dviejų sijų pratęsimas kampo sudarymui;
 • - dviejų sijų pratęsimas iki kitų dviejų sijų;
 • - sijos padalijimas nurodytoje vietoje;
 • - dviejų sijų sujungimas;
 • - sijos profilio matmenų pakeitimas;
 • - koordinačių sistemos (UCS) priskyrimas objektui;
 • - medžiagos priskyrimas objektui ir objekto vizualizacija;
 • - medianos redavimas įvairiais būdais;
 • - plokštės padalinimas;
 • - angos išpjovimas plokštėje;
 • - plokščių sujungimas;
 • - elementų savybių redagavimas…

 Baigę mokymo kursą, Jūs galėsite pilna apimtimi naudotis programa hsbCAD!

Mokymo kurso programa sudaryta vartotojui, neturinčiam dvimačio ir trimačio kompiuterinio projektavimo įgūdžių.

Užduotis vykdoma pagal principą – daryk kaip aš.

KOGRA kiekvieną besimokantį aprūpina autorine mokomąja medžiaga - Interaktyvus Mokymo Vadovas.

Baigusiems kursus, KOGRA nemokamai teikia konsultacijas.