3D spausdintuvai

Pristatome mūsų teikiamas paslaugas, susijusias su 3D prototipų kūrimo įrenginiais - tai kompanijos 3D Systems 3D spausdintuvų ir 3D skenerių pardavimas, pagalba instaliuojant, garantinio aptarnavimo užtikrinimas bei aprūpinimas eksploatacinėmis medžiagomis.

3D spausdintuvų galimybės sėkmingai pritaikomos įvairiose pramonės srityse, tokiose kaip, pramoninis dizainas, architektūra, inžinerija, statyba, automobilių gamyba, medicina ir kt.

Trimačio spausdinimo technologija leidžia:

    • Kūrėjams – praktiškai pilnai atkurti prototipo išvaizdą ir funkcionalumą;
    • Architektams ir konstruktoriams – greitai paruošti sumažintą pastato maketą;
    • Inžinieriams - sukurti mechanizmą iš atskirų detalių ir pamatyti jo darbą “iš vidaus”;
    • Nedidelio masto gamybos atstovams – gaminti reikalingas detales iš medžiagų, naudojamų 3D spausdintuvuose;
    • Juvelyrams - ruošti liejimo formas;

Komplekso „Federacija“ prototipas. Užsakovas kompanija „Potok“ (anksčiau vadinosi MIRAX GROUP).

Kompleksą sudaro trys bokštai, stovintys ant vienos pakylos (stylobate). Bokštas “Vostok” – tai 95-ių aukštų, 373 m aukščio konstrukcija.
Bokštas “Zapad” -  63-ų aukštų, 235 m aukščio konstrukcija.
Bokštas "С" – 400 m aukščio špilis (anksčiau buvo planuota 506 m).
Architektai P. Schweger ir S. Tchoban.

Nors tai ne pirmas mūsų darbas su projektu "Federacija", tačiau pirmasis savarankiškai sukurtas prototipas 3D spausdinimo metodu.

Šį prototipą planuojama demonstruoti Miestų statybos parodoje CityExpo Maskvoje, užsakovo ekspoziciniame stende architektūrinio maketo sudėtyje, o vėliau eksponuoti pagrindiniame kompanijos ofise.

Atsižvelgiant į užsakovo statusą, buvo pateikti labai aukšti reikalavimai modelio kokybei. Prieš galutinį prototipo spausdinimą buvo atspausdinti prototipo fragmentų pavyzdžiai, tam kad užsakovas patvirtintų plastiko medžiagas ir patikrinti, ar spausdinimo kokybė atitinka reikalavimus.
Mes turėjome programoje Autodesk Revit sukurtą 3D modelį, kurį reikėjo paruošti perdavimui į STL formatą.

Pagal užsakovo reikalavimus statinio prototipas turi būti išardomas ir sudarytas iš 8 atskirų blokų. Buvo numatyta, kad pakylos dalyje (stylobate) prototipas bus dalinamas 2 ir 7 aukštų lygyje. Bokštų “Zapad” ir “Vostok” modeliai dalijami 13, 33 ir 60 aukštų lygyje. Stiklinimo elementai turi būti nuimami. Bokštų stiklo kupolai taip pat turi būti nuimami. Prototipą planuojama demonstruoti tiek su išoriniu įstiklinimu, tiek ir be jo. Prototipo dalinimo zonoje aukšto modeliuose turi būti užsakovo nurodyti elementai  - baldai, įranga ir kt. Prototipą planuojama demonstruoti tiek viso statinio komplekse, tiek ir pasirenkant įvairius jo transformacijos ir komplektacijos variantus. Prototipo mastelis 1:250.  

Siekiant užtikrinti reikalaujamą gaminio kokybę, buvo priimtas sprendimas spausdinti kiekvieną aukštą atskirai, o paskui prijungti aukštesnį aukštą prie ankstesnio ir suklijuoti juos į blokus.

Kadangi modelio plotas žymiai didesnis už spausdintuvo spausdinimo zonos plotą, tai buvo nuspręsta pakylos dalyje (stylobate) aukštus spausdinti fragmentais ir paskui juos suklijuoti. Tam tikslui kiekvienas aukštas, nuo 1 iki 9 imtinai, buvo padalintas į 5 fragmentus. Kiekvienam fragmentui buvo generuojamas atskiras STL failas.

Pradedant nuo 10 aukšto bokštai “Zapad” ir “Vostok” buvo spausdinami atskirai.  Kiekvienas aukštas buvo spausdinamas pilnai. 
Kiekvienas aukštas buvo pradedamas spausdinti nuo perdangos, kuri tolygiai išsidėstydavo ant spausdintuvo darbastalio, o visi kiti prototipo elementai – sienos, kolonos ir kt. – vertikaliai aukštyn, todėl nebuvo būtinybės sudaryti laikinus atramų elementus. Išimtis buvo viršutiniai bokštų “Zapad” ir “Vostok” aukštai. 

Atsižvelgiant į prototipo dydį ir tikslu sukurti tvirtą maketą, spausdinimo užpildymas sudarė 75-100%. 

Prototipo spausdinimui buvo naudojamas tvirtas neskaidrus baltas matinis plastikas ABS.

Stiklinimo elementai buvo spausdinami atskirai ir turėjo montavimo fiksatorius. Stiklinimo elementų spausdinimui buvo naudojamas skaidrus plastikas PLA.

Inžinerinės komunikacijos, santechnikos elementai, baldai ir įranga buvo spausdinami atskirai, atsižvelgiant į jų montavimą prototipe. Spausdinimui buvo naudojamas atitinkamos spalvos ABS plastikas.

Bokštas "С" buvo spausdinamas aukštais, kurie vėliau buvo klijuojami į surenkamus blokus.

Prototipo aukštis sudarė 1495 mm.

Daugiausiai laiko pareikalavęs modelio paruošimo spausdinimui etapas buvo tikslus ir kruopštus modelio dalinimas į fragmentus ir STL failų generavimas. Iš viso šio prototipo spausdinimui buvo paruošta virš 320 STL failų, kurie paskui buvo konvertuojami į spausdintuvo naudojamą failų formatą.

Architektūrinio komplekso “Federacija” fizinio prototipo sukūrimui mes naudojome kompanijos 3D Systems monochrominį spausdintuvą ir šios kompanijos medžiagas. 

3D spausdintuvas buvo pastatytas ant darbo stalo, failai perduodami į spaudintuvą Wi-Fi pagalba. Modelio spausdinimas vyko greitai ir be problemų, atspausdinti modeliai buvo klijuojami tarpusavyje.

Užbaigus visus fizinio modelio kūrimo darbus, užsakovui buvo perduotas pats prototipas, visi kompiuteriniai failai ir teisė juos naudoti, o taip pat 3D spausdinimo įranga.

Su komplekso “Federacija” prototipu galima bus susipažinti šį rudenį vyksiančioje Miestų statybos parodoje CityExpo Maskvoje.

 

Atėjo laikas pereiti į naują lygį!

Ne paslaptis, kad dėl kiekvieno projekto vyksta konkurencinė kova tarp kelių architektų ar architektūros biurų. Kai klientas turi tokį platų pasirinkimą, tai jam reikia suteikti pagrindą pasirinkti būtent jus. 3D spausdintuvas gali išskirti jus kitų įmonių fone. Žinoma, ne pats spausdintuvas, o galimybė pateikti būsimą projektą pademonstruojant klientui užbaigtą fizinį trimatį modelį.

Anksčiau visi modeliai, demonstruojami klientui, buvo daromi rankiniu būdu pačioje pabaigoje, kai galutinis pastato dizainas jau būdavo užbaigtas. Tai labai ilgas ir sunkus procesas. Modelio sudarymas užtrunkdavo iki kelių mėnesių, o rezultate nieko įspūdingo. Be to, po viso ilgo darbo modelį galima pateikti tik viename egzemplioriuje.

Dabar 3D spausdintuvas suteikia galimybę atspausdinti iš karto kelis modelius ir pateikti savo idėjas klientams ir užsakovams jau nuo pačių pradinių projekto stadijų.

Skaityti toliau >>

 

3D spausdintuvas tapo tokiu pat įprastu atributu architekto biure, kaip ir kompiuteris ar mobilusis telefonas.

Mrs. Piet Meijs
Expert Rietveld Architects

Miestų planavimo, architektūros, GIS ir techninių maketų 3D spausdinimas

Pažangiausios architektūros ir inžinerijos kompanijos jau priėmė 3D spausdinimo technologiją. Trimačio spausdinimo technologijos pasirinkimo architektūros srityje pagrindu tapo didelis spausdinimo greitis, žema operacijų kaina bei galimybė kurti spalvingus objektus tiesiog savo darbo vietoje ar namuose.

Architektūrinių maketų gamyba standartiniu metodu – tai pakankamai ilgas, sunkus ir brangus procesas. Trimačio spausdinimo technologija leidžia žymiai sumažinti maketo kūrimo laiką. Šiuo atveju, pagrindinė projektavimo darbų dalis atliekama kompiuteryje, panaudojant šiuolaikinę 3D modeliavimo programinę įrangą - AutoCAD, Autodesk Revit, Autodesk Inventor, Autodesk 3ds Max ir kt.

Nuo to, kur ir kaip planuojama demonstruoti maketą, priklauso ir būtinas detalizacijos lygis, ir medžiagų pasirinkimas, ir daugelis kitų momentų, kurie turi įtakos maketo savikainai. Sumažinti sąnaudas galima, optimizuojant trimatį modelį 3D spausdinimui.

Atspausdinti galima viską, nuo nebrangių planavimo maketų iki sudėtingiausių bet kokio dydžio prezentacinių modelių. Tai gali būti ne tik pastatai, bet ir visų rūšių transporto ir technikos modeliai, natūralūs kraštovaizdžiai, pramonės objektai bei kiti bet kokio sudėtingumo inžineriniai projektai.

Stambios statybinės kompanijos gali atspausdinti trimačius prezentacinius kompleksinio teritorijos užstatymo kraštovaizdžio maketus, įtaukiant reljefą, vandens telkinius bei esamus statinius – daugiaaukščius namus, prekybos-pramogų kompleksus, verslo centrus ir kt.

 

Logo

Programinės įrangos pardavimas, Autorizuotas Mokymo Centras, Autodesk Sertifikacija